Press "Enter" to skip to content

Wady i zalety klimatyzacji w domu lub mieszkaniu

Jakie są zalety klimatyzacji w mieszkaniu lub domu?

Największą zaletą posiadania klimatyzacji w mieszkaniu lub domu, jest możliwość dostosowania optymalnych warunków pod względem temperatury oraz wilgotności do naszych potrzeb. Zwłaszcza jeśli mieszkamy na obszarze, w którym mikroklimat lokalny jest mniej sprzyjający. Dzięki temu zwiększamy komfort życia, ale również pozytywnie oddziałujemy na nasze zdrowie, zwłaszcza układ oddechowy np. w przypadku alergii lub astmy czy problemów z sercem, lub ze snem. Dzięki swoim filtrom klimatyzacja oczyszcza powietrze z wielu alergenów, kurzu i pyłów. Poza tym, poza standardową możliwością obniżania temperatury powietrza w okresie letnim, możemy również zwiększyć temperaturę powietrza w domu w okresie jesienno-zimowym.

Jakie są wady klimatyzacji w mieszkaniu lub domu?

Należy mieć na uwadze fakt, iż doprowadzenie do zbyt wysokiej różnicy temperatur w pomieszczeniach (powyżej 7°C), lub przeciągów czy zbyt dużego nadmuchu powietrza skierowanego bezpośrednio na nas, może spowodować zapalenie zatok, gardła, oskrzeli czy bóle stawów. Poza tym klimatyzacja podczas swojej pracy generuje szum, który dla jednych będzie dość istotną wadą, a dla innych osób możliwy do wytrzymania, ponieważ po kilku dniach się przyzwyczają. Ważne jest to, że odczucie głośności jest kwestią subiektywną i może zależeć od wrażliwości danej osoby na dźwięk. Kolejną wadą może być kwestia montażu, ponieważ może wymagać kłucia ścian, lub większego remontu, zależnie od rodzaju wybranego przez nas klimatyzatora. Ponadto należy regularnie czyścić oraz serwisować urządzenie, a także liczyć się ze stałymi kosztami poboru prądu. W przypadku budowania klimatyzacji w mieszkaniu konieczne może okazać się zdobycie odpowiedniej zgody na montaż, chyba że zdecydujemy się na inny model np. przenośny.

Kto wykonuje montaż klimatyzacji?

Decydując się na montaż klimatyzacji warto tę usługę powierzyć fachowcom. Firmy specjalizujące się w montażu klimatyzacji jednocześnie są firmami, które dbają o jej późniejszy serwis. Ja zdecydowałem się na współpracę z Firmą Arkpolklima – http://www.arkpolklima.pl. W Google można znaleźć wiele opinii o wyżej wymienionej firmie, dlatego nie będę sztucznie zachwalał. Niech każdy sprawdzi sam.

Be First to Comment

Dodaj komentarz