Press "Enter" to skip to content

Właściwości pielęgnacyjne aloesu

Aloes jest rośliną, która potrafi zapewnić skórze twarzy promienny wygląd i zadbać o jej nawilżenie. Wygładza cerę i radzi sobie z powstałymi na niej nierównościami. Wspomaga nawet leczenie trądziku, dlatego częściowo redukuje ilość niedoskonałości. Właściwości aloesu znane są ludziom od dawien dawna, ale mimo tego niektórzy producenci dopiero teraz zaczęli tworzyć różne kosmetyki z aloesu, szczególnie do serca wzięła sobie to firma Aloes Forever. Warto na pewno po nie sięgnąć. A zwłaszcza po te, które są przeznaczone do pielęgnowania skóry twarzy – znakomicie wpływają one na urodę.

O aloesie

Aloes to po prostu sukulent, którego uprawy występują głównie w Afryce, Ameryce Południowej oraz Ameryce Północnej. Europejczycy tak bardzo się z nim jednak polubili, że dziś nawet oni sami go sadzą – czy to w ogródkach, czy to nawet w zwykłych doniczkach umieszczanych na balkonach. Aloes dobrze odnajduje się również w szklarniach. Raczej lubi się z suchym powietrzem i wysokimi temperaturami, gdyż na przestrzeni lat zdążył przyzwyczaić się do podobnych warunków atmosferycznych. Nietrudno go więc uprawiać, by potem pozyskiwać z niego samemu żel z aloesu. Ten stu procentowy będzie mieć natomiast najlepsze właściwości pielęgnacyjne i upiększające.

Żel z aloesu

To właśnie z liści aloesu pozyskuje się specjalistyczny żel – jedne z lepszych można dostać od Aloes Forever. Ma on nieco wodnistą konsystencję, jednakże po nałożeniu na skórę błyskawicznie się w nią wchłania i w przeciwieństwie do zwykłych balsamów nie pozostawia żadnego filmu. To bardzo wygodny w użyciu produkt. Na pewno spodoba się on tym, którzy nie lubią używać standardowych kremów i balsamów, gdyż nie lubią uczucia lepkiej i tłustej skóry. Żel z aloesu to drogocenny produkt dla urody. Występuje w nim ponad dwieście substancji, które mogą wykazać się działaniem korzystnym dla skóry. Aloes zawiera bowiem minerały, witaminy, ale też sterole roślinne oraz liczne kwasy. Mieszanka takich substancji po prostu musi zadziałać na skórę. Kosmetyki z Aloes Forever warto więc stosować codziennie. Każdy, kto chciałby zadbać o swój wygląd, powinien to uczynić.

aloes
Doniczka Aloesu

Aloes na ratunek zniszczonym włosom

To, co każdego dnia robisz ze swoimi włosami, na pewno nie wpływa na nie korzystnie. Bezustannie przeprowadzane zabiegi stylizacyjne mogą je obciążać i niszczyć, doprowadzając nawet w ostateczności do ich wypadania, rozdwajania się czy łamania. Lokówki czy prostownice dosłownie palą włosy. Nawet te, które wyposażone są w specjalne programy przeznaczone do ochrony pasm częściowo będą im szkodzić, więc dobrze by było, gdybyś jak najrzadziej z nich korzystała. Ratunkiem dla twoich zniszczonych włosów stanie się natomiast aloes. To zupełnie naturalny specyfik o licznych właściwościach pielęgnacyjnych. Być może masz go już nawet w łazience, ale prawdopodobnie do tej pory używałaś go wyłącznie na skórze. Teraz sama zobacz, jak aloes może zmienić stan i wygląd twoich włosów. Zdecydowanie poprawi ich kondycję. Efekty będą widoczne niemalże od razu i skłonią cię do tego, by jeszcze częściej sięgać po rozmaite kosmetyki z Aloes Forever, których teraz na rynki nie brakuje.

Właściwości aloesu

Aloes ma całe mnóstwo fantastycznych i zróżnicowanych zastosowań – zakres jego działań praktycznie nigdy się nie kończy. A te pozytywne właściwości zawdzięcza kryjącym się w nim substancjom. Są to głównie witaminy (zwłaszcza A, E, C oraz te należące do grupy witaminy B), minerały (np. cynk i miedź) oraz kwasy i sterole roślinne czy polisacharydy. Kosmetyki z Aloes Forever potrafią przede wszystkim wspaniale nawilżać. Nawilżają i skórę, i włosy, więc jeśli będziesz stosować je na pasmach, szybko zapomnisz o tym, że jeszcze całkiem niedawno były one przesuszone i zniszczone. Żel z aloesu łagodzi też stany zapalne. Jeżeli czujesz, że twoja skóra głowy jest już mocno podrażniona i wysuszona, bo często cię swędzi, a może nawet dostrzegasz na niej suche placki skóry, spróbuj zastosować na niej czysty aloes, wmasowując go bezpośrednio w głowę. Rób tak codziennie przed każdym prysznicem lub kąpielą. Aloes przy okazji poprawi ukrwienie skóry, a to z kolei sprawi, że włosy będą rosnąć szybciej i zostaną lepiej odżywione. Ewentualnie kup któryś z produktów Forever.

Comments are closed.