Press "Enter" to skip to content

Pierwszy krok do własnej strony internetowej

Posiadanie własnej strony internetowej nie jest w dzisiejszych czasach niczym nadzwyczajnym. Własna strona www nie tylko daje możliwość zarabiania w internecie. Jest to także znakomite miejsce do informowania o swoich usługach lub też dzielenia się swoimi pasjami.

Założenie własnej strony internetowej nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy do tego podstawowa znajomość internetu. Do stworzenia rozbudowanej strony internetowej nie jest wymagane napisanie nawet linijki kodu. Wystarczy do tego instalacja i odpowiednie skonfigurowanie systemu zarządzania treścią WordPress – mówi Pan Tomasz. Jego obsługa przypomina korzystanie z popularnych edytorów tekstów. Jednak podstawą każdej strony internetowej jest domena i hosting. Domena to ciąg znaków, który wpisujemy w pasku przeglądarki w celu odwiedzenia wybranej strony. Składa się ona z adresu oraz rozszerzenia. Hosting z kolei to serwer, który przechowuje pliki naszej strony. Dzięki przechowywaniu plików naszej witryny na hostingu możemy się do nich dostać z poziomu każdego komputera.

Projektowanie stron internetowych.
Tworzenie strony internetowej.

Wybierając domenę możemy zdać się tylko i wyłącznie na swoją kreatywność. Wybieramy adres domeny oraz rozszerzenie domeny. Adres domeny powinien odzwierciedlać tematykę strony. Nie ma tutaj jednak jasno skodyfikowanych zasad. Rozszerzenie .pl jest najbardziej popularne, lecz również trudno dostępne dla większości wybranych adresów. Wybierając rozszerzenia inne niż .pl powinniśmy baczną uwagę zwrócić na koszt odnowienia domeny. Koszt odnowienia jest również ważnym parametrem w przypadku hostingu. W pierwszym okresie mamy zazwyczaj do dyspozycji promocję, która znacząco obniża koszt hostingu. Przedłużenie hostingu na kolejny okres związane jest z koniecznością uiszczenia pełnej opłaty. Hosting nie musi być drogi. Większość ofert zawierających nielimitowany transfer jest już w zasięgu portfela przeciętnego internauty.

Podsumowując, warto być w internecie. Aktywna obecność w internecie wymaga posiadania własnej strony internetowej. U podstaw tej strony leżą domena i hosting. Ich wybór jest pierwszym krokiem w kierunku sukcesu w internecie.

Comments are closed.