Press "Enter" to skip to content

Wakacje już niedługo.. Lot samolotem czy jednak przejazd kamperem?

Sezon wakacyjny jest tuż za rogiem, wakacje 2022 to już prawie fakt, ale wirus dokonuje korekt w letnich planach nas wszystkich. Wyjazdy zagraniczne na najbliższe miesiące musiały zostać odwołane. Natomiast co do turystyki krajowej – rząd ma nadzieję ożywić już w czerwcu i lipcu, zaraz po usunięciu w kraju głównych środków restrykcyjnych. Jak i gdzie będzie można pojechać na wakacje po pandemii, dowiemy się już niedługo.

Pomimo trudnej sytuacji dzisiaj, hotele, touroperatorzy i krajowe linie lotnicze są już w gotowości.

A wcześniej przy zakupie trzeba było dokonać wyższej zaliczki, a teraz można wstępnie zapłacić tylko 10%, a reszta na tydzień przed wyjazdem. Jeśli z powodu sytuacji wycieczka nie odbędzie się i trzeba będzie przesunąć urlop 2022, można go przenieść na późniejsze daty bez utraty środków. Ale trzeba wnikliwie przeanalizować warunki każdego konkretnego biura.

Transport


Dotarcie do miejsca odpoczynku, tak jak poprzednio, będzie możliwe autem, pociągiem, kamperem lub samolotem.

W samolotach podobnie jak we wszystkich miejscach publicznych zaleca się noszenie masek i rękawiczek. Środki ochrony są na wyposażeniu w obowiązkowym zestawie pokładowego zestawu pierwszej pomocy. Należy tylko zachować przepisowe odległości.

Ciekawym wyjściem może być wynajęcie kampera. Nikt nam nie będzie wtedy mówił czy mamy założyć maskę czy nie. Wolność Tomku w swoim domku – jak to mówią. Wszak taki kamper, to przecież dom na kółkach.

Decydując się na wynajem kampera..

Jeśli decydujecie się Państwo na wynajem kampera, to warto przede wszystkim sprawdzić od kogo go wynajmujecie, jakie są warunki, jaki regulamin oraz przeczytać opinie zamieszczone w Internecie – zawsze to można się czegoś dowiedzieć.

Kamer pozwala nam stosunkowo łatwo podróżować i zatrzymywać się w dowolnych miejscach, ale warto przed wyjazdem sprawdzić czy na trasie naszej podróży znajdują się jakieś pola dla kamperów, gdzie można uzupełnić zapasy wody, opróżnić toalety, wziąć prysznic, czy po prostu spotkać inne osoby podróżujące przez świat w swoim lub wypożyczonym kamperze.

Comments are closed.